Doradztwo zawodowe

NABÓR SZKOŁY PONADPODSTAWOWE REJESTRACJA W SYSTEMIE ELEKTRONICZNYM VULCAN
Adresy internetowe stron  szkół ponadpodstawowych:

 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (https://www.strefa.gda.pl/) realizując działania dotyczące współpracy pomiędzy biznesem a szkołami, przygotowała krótki przewodnik przedstawiający możliwości wyboru dalszej ścieżki kształcenia dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej. Celem PSSE jest zachęcenie uczniów do wyboru kształcenia technicznego i branżowego. Do projektu zaprosili przedstawicieli przedsiębiorstw działających na terenie PSSE, którzy przygotowali prezentacje i filmy zachęcające do kształcenia w zawodach poszukiwanych na rynku pracy.

 

informator dla uczniów –  województwo pomorskie

 

 

Szanowni Ósmoklasiści !

Proponujemy w trakcie Waszego pobytu w domu – w przerwie od codziennej nauki, przygotowań do egzaminu ósmoklasisty i podczas podejmowania decyzji dotyczącej Waszej przyszłości edukacyjnej i zawodowej zajrzeć do:

informatora rekrutacyjnego i przedstawionej
oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Starogardzki na nadchodzący rok szkolny 2020/2021.

Mapy karier – to darmowe, interaktywne narzędzie, dzięki któremu możecie odkryć, poznać i porównać setki zawodów i przekonać się jak wygląda ścieżka edukacyjna od szkoły podstawowej do wymarzonej pracy:
www.mapakarier.org

Poradnika dla rodziców i kandydatów pt. „Jak mądrze wybierać i wspierać?” – opracowano go na poprzedni rok szkolny i np. prezentowana oferta edukacyjna dotyczy Warszawy, ale spora część treści zawartych w tym poradniku jest aktualna (np. jak pomóc dziecku wybrać szkołę, o czym pamiętać, co wziąć pod uwagę).

Artykułu pt. „Jaką szkołę średnią wybrać i jak zrobić to mądrze?”:

https://dokariery.pl/-/jaka-szkole-średnia-wybrac-i-jak-zrobic-to-madrze –

zawiera krótkie wyjaśnienie różnic między liceum ogólnokształcącym, technikum i branżową szkołą I stopnia oraz wykaz rzeczy, które dobrze jest wziąć pod uwagę przy wyborze szkoły średniej.

Przekonajcie się sami!!!

 

Rekrutacja na rok szkolny 2020-2021 – klasy, zawody, oddziały (tabela)

Informator rekrutacyjny – rok szkolny 2020-2021

Jak mądrze wybierać i wspierać – poradnik – rekrutacja