DZIEŃ ROZWOJU Konferencja dla nauczycieli w Zblewie

Pod patronatem merytorycznym naszej Poradni w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi imienia Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie 8 czerwca 2018 roku  odbyła się Konferencja problemowa w ramach „Dnia Rozwoju”.

Organizatorem była dyrektor Lucyna Błaszak przy wsparciu Wójta Gminy Zblewo Artura Herolda. W obradach konferencji uczestniczyła dr Monika Kończyk Pomorski Kurator Oświaty, która objęła swoim patronatem to ciekawe przedsięwzięcie. Obecny był Zbigniew Zalewski z Instytutu Tutoringu Szkolnego z Wrocławia i dyrektor naszej placówki Bernadeta Grunwald. Konferencja była adresowana do nauczycieli, rodziców i dyrektorów szkól oraz przedstawicieli samorządów Gminy Zblewo i gmin ościennych z powiatu starogardzkiego.

Na Konferencji poruszono problemy motywowania dzieci do nauki i własnego rozwoju. które przedstawiła psychoterapeuta poznawczo – behawioralny Małgorzata Łuba. O pracy z uczniami zdolnymi i ich potrzebach oraz Projekcie Marszałka  Województwa Pomorskiego ZDOLNI Z POMORZA mówiła  nasza Koleżanka psycholog Joanna Makiła – Mazurowska.   Agata Milik – psycholog z Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku,  przedstawiła zagadnienia pracy z dziećmi w wieku szkolnym i ich rodzinami. O tutoringu szkolnym swoje rozważania o jego celowości w pracy wychowawczej i edukacyjnej przedstawiły Elżbieta Sumowska i Joanna Pichlak – koordynatorki wdrożeń projektu – Wychować człowieka mądrego.